If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Каква щека, говорим за масло на скоростната кутия. Отгоре има друга пробка, през която гледаш нивото и когато е нужно през нея доливаш или направо го сменяш
Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi sigpic
Защото имах достъп до пробката, имах съответно помпа, която преспособих За щеката отгоре е мн кофти достъпа до нея, при моя двг и си е пълен та*ак това.
Еми костваше ми канал, една стара помпа за колело, която просто почистих и това си беше...за 20 мин работа и воала...
Старая се за дребни ремонти сам да се оправям...Това е просто идея ако на някой му се занимава.
Каква щека, говорим за масло на скоростната кутия. Отгоре има друга пробка, през която гледаш нивото и когато е нужно през нея доливаш или направо го сменяш
Много добре знам за какво говоря, хубава щека на която си има мин. и макс.
Много добре знам за какво говоря, хубава щека на която си има мин. и макс.
Бензина няма щека а наливането става лесно направо с шишето повечето трансмисионни масла се предлагат с приспособление з аналиване което се изтегля от бутилката при отварянето и. Но си мисля че точно тутелата няма.
Бензина няма щека а наливането става лесно направо с шишето повечето трансмисионни масла се предлагат с приспособление з аналиване което се изтегля от бутилката при отварянето и. Но си мисля че точно тутелата няма.
И на Аджипа няма
---------- Post added at 02:49 ---------- Previous post was at 02:48 ----------
Прочетете си книжката(който я има де).Там никаде не пише смяна само проверка на всеки 80 000км.Е естествено,ако тече отнякъде или имате съмнения,че прокапва,ще го проверите веднага.Няма да чакате 80 000км.
Проверката е проста-колата е наравно място(е може да я повдигнете докато отвъртите пробката,че аз трудно се навирам без да е лекинко вдигната) и отвъртате пробката от нея трябва започне да прокапва още като отвъртате.Значи има масло.Ако не,като отвъртите пробката бъркате с пръст(които е по тънък)че да влезне в пробката и усещате дали пръста ви ще пипне масло.Ако да-значи маслото е до ръба на пробката.Следователно кутията е пълна.Ако не значи доливате или сменяте направо.
За смяна не ви трябват никакви приспособления,шприцове и др. - една фуния,един маркуч с диаметър колкото да влезне в пробката и масло 2л.Даже маркуча да е с диаметър 2-3мм по-малък от отвора,че като потече веднага да го дръпнете и да завиете пробката.Иначе ако уплътнява плътно няма да усетите кога сте я напълнили.Мъркучлето да е с дължина 80см,промушнате го отгоре,покрай въздуховода,мушкате го в предварително отвъртяната пробка,слагате му фунийката и наливате.И за 1.8 няма щека за проверка на кутията.Поне пишете(тез които са запознати) кои двигатели имат,да не вземат заблудени хора да търсят щеки,дето ги нямат по колите си.
Сега относно само проверка или смяна на всеки 80 000-аз съм за смяна пък производителят да си казва квото си ще.Навремето като свалях на опела двигателя маслото(на кутията) беше червено като на сервото и в книжката пише да не се сменя,ако не изтече или се изпусне по погрешка.Дали е сменяно или не,не знам.Знам само,че беше на 175 000 и преди мен са я кяряли 3ма души до 121 000.
Comment